ARXIU
HISTÒRIC MUNICIPAL D’ARBÚCIES
Nomenclàtor de la Vila
d’Arbúcies 1931
NOMENCLATOR D’ARBÚCIES DE L’ANY 1931
Transcripció: Joan Illa
Procedència: AHMA Fons
Municipal
PLAÇA DE LA CONSTITUCIÓ
Nº Motiu
Propietari
1 Llucià Mª.
Lourdes Granell i Milans
2 Sr. Riera “
3 i 4 “
5 Joanito del Clot Antònia
Roca i Juny
6 Magatzem Ballús Rosa
Bohils i Iglésias
7 Pep de les Cortines Conxa
Blanch i Camps
8 Quimet Rinsa Josepa
Iglésias i Rodó
9 Tomàs Lluci Tomàs
Marfà i Planas
10 Noies ca la Manyana Antònia
Roca i Juny
11 Rafel cal Pet Josep
Mª. Godori Hostench
12 Vda. de Francesc Xirau Vda.
de Francesc Xirau
Església Parroquial Rector
d’Arbúcies
CARRER MAJOR
1 A. Pl. de la Constitució nº 12
2 Casa Consistorial Ajuntament
3 Audal Forner Vda.
de Lluís Vendrell
4 Paret can Calau
5 Soms Carme
Farràs i Cervera
6 Gabella Antònia
Pagès i Servitje
6 bis Teresa cal Cabrer “
7 Titarrufo Dolors
Bodoy i Serra
8-10 Carmeta Camps Carme Camps i Masmiquel
9-11 Magatzem Lleonart Joaquim Pons i Frigola
12 Carmeta Vda. de Josep Rosa
Bohils i Iglésias
12bis Carmeta Vda. de Josep Carme Callís i Saleta
13 Fermina Joan
Mollfulleda i Congost
14 Joan de can Ferrer Carme
Caulús i Poch
15 La Vilarrodona Vda.
de Pere Bruel
16 Xiquet Jaume Riera i
Pallàs
17 Jaume del Vidal Anita
Pons i Pagès
18 Noi Bellvehí Ramon
Pagès i Mosoll
19 Verdaguer Joan
jas Planas
20 La Closa Narcisa
Camps i Clos
21 Eudalt Martí i
Torralles
22 Joan Talleda i
Adrobau
23 Pep de can Paumarc Josep
Pastells i Solà
CARRER DEL DAMUNT
1 Lleonart Joaquim
Pons i Frigola
2 Pepito de la Cortina Joan
Auledas i Pagès
3 Maria Riera
i Ferrer
4 Dolors can Lleonart Dolors
Busquets i Ferrés
5 Miu Maria
Casas i Auladell
6 Agustí Ànima Agustí
Talleda i Masferrer
7 Vadó can Congost Salvador
Vilafort i Buch
8 Pepa del Pol Dolors
Ninou i Costa
9 Ganastres Marcè
Masó i Mollfulleda
10 Ninyola Dolors
Ninou i Costa
10A. Cantal Joan
Cantal i Pidemunt
11 Pere can Buxó Pere
Serrat i Figueras
12 Martí can Cassó Martí
Boix i Riera
13 Pep Bou Ramon
Serrat i Figueras
14 Cort d’en Buxó Pere
Serrat i Figueras
15 Gavatxes Dolors
Codina i Dordal
16 Joan Sereno Joan
Surós i Serra
17 Vda. Peret Cistaller Rita
Freixas
18 Vda. de Collde Té Fills
de Jaume Valls
19 Noia Rourella Francesca
Planas i Nobich
20 Ridorsa Josep
Bayés i Fortuny
21 Felipa Lliga Felipa
Garriga i Triola
22 Puig Ramon
Vendrell i Homs
23 Calet Maria
Vendrell i Agustí
24 Pere Baldufa Teresa
Canaleta i Roca
25 Masovera estada can Roc Francesc
Bancells i Funoyet
CARRER DEL VERN
1 A. Pl.de la Constitució nº 11
2 Pepa Rosa Rosa
Puig i Jas
3 Camps Joaquim
Godori i Fugarolas
4 Nofre Ramon
Recarens i Illa
5 Parcet Joaquim
Godori i Fugarolas
6 i 8 Bodoy Joan
Bodoy i Serra
7 Dorca Teresa
Puig i Dorca
9 Pep Marxant Josep
Ferrer i Massaguer
10 Magatzem Bodoy Joan
Bodoy i Serra
10 A. Noi Muya Francesc Pinto
i Mosoll
11 Rectoria Rector
d’Arbúcies
12 Joanet del Camp de l’Oliver Joan
Bosch i Mas
13 Nazaret Joan
Ferrer i Riera
14 Providència Francesc
Recarens i Cervera
15 Maria Sila Ramon
Ferrer i Canals
16 Agell Josep
Riera i Vilà
17 Ramon Cuní Francesc
Ferrer i Pascual
18 L’Entesa Pere
Soler i Massaguer
19 Pep can Costa Joan
Arniges i Funoyet
20 Caterina Borrella Segimon
Torrent i Colobran
20 A. Josep Mº can Lleonart “
21 Torrent “
CARRER ESTRET
1 Escloper Josep
Riera i Vilà
2 Joan de la Faina Josep
Maña i Ferrando
3 Fill de la Pola “
4 Solar del Ajuntament
CARRER DE SANT JAUME
1 Maya Eusebi
Aregay i Pujals
2 Isidre Lluci Isidre
Marfà i Planas
3 Roseta del Vidal Dolors
Bodoy i Serra
4 Biel Gascons Ramon
Torrent i Sabatés
5 Palau matadò de porcs Salvador
Canaleta i Masferrer
6 Perich Palau Josep
Serra i Pubill
7 Quadra Josep
Guiolà i Portas
8 Drapaire Joaquima
Recarens i Tarrés
9 Feliu cal Ros Feliu
Enrich i Albó
10 Feliu Cabrit Joaquima
Coll i Talleda
10 A. Mueca “
11 Pep cal Coco Joseep
Canals i Arias
12 Joan de Coll de Castellar
13 Taberna Àngela Pascual i Baulés
14 Sardina Anna
Pons i Pagès
15 El Lan Joaquim
Pons i Frigola
16 Vda. de Coll de Castellar Joan
Talleda i Adrobau
17 Fedrica Maria
Camprubí i Masmiquel
18 A. del carrer Major
19 Titarot Joaquim
Pons i Frigola
20 Pandera Teresa Fontbona i
Massaneda
21 Rupita Maria
Serrat i Figueras
22 Benita Beneta
Aparici i Guillem
23 Isidre Noguera Isidre
Noguera i Adrobau
CARRER DEL CASTELL
1 Picolives Maria
Caralt i Ballester
2 Jaumet del Vidal Joan
Canaleta i Roca
3 Pep Beulas “
4 Vadó Bassó Francesc
Bancells i Funoyet
5 Filla de la Cinta “
5 A. Deogràcies “
6 Menció Melcior
Ferrer i Massaguer
7 Pere de la Llet Àngela
Codina i Tramosa
8 Joan de la Pipa Josep
Campeny i Matamala
9 Bargalló Francesc
Bargalló i Bargalló
10 i 11 Quadra d’en Pau Pau
Obiols i Pidevall
12 Magatzem Josep
Recarens i Callís
13 i 15 Maitanquis “
14 Coperativa Pere
Gudayol i Rabat
16 Peret cal Coix “
17 Ramonet la Cortina Julita
Guiolà i Portas
18 Noi Garola Carme
Torrent i Colpés
19 Rotés Josep
Sarrà i Sabatés
20 i 22 Pere Buxó Pere
Ridorsa i Buxó
21 Castanyera Maria
Riera i Bech
23 Moro Rita
Ridorsa i Buxó
24 Carlet Gran Filomena
Collell i Borrell
25 Perich Payola Narcís
Pellicer i Morer
26 Heru Xombo Joan
Ridorsa i Viader
27 Magatzem Joaquim
Pascual i Guardia
28 Jan de can Xombo Joan
Ridorsa i Buxó
29 Magatzem Joaquim
pascual i Guardia
30 Buxó Josep
Figueras i Mayolas
31 Tetus Dolors
Salomó i Pascual
32 Pere Castanya Joaquim
Guardia i Puig
33 Mero Bartomeu
Bantí i Castanñé
34 Ruïnes Francesc
Bancells i Funoyet
35 Quim cal Tap Joaquim
Dalmau i Nadal
36 Tuhica Magdalena
Duran i Torres
37 Noi Casanova Pascual Miquel
Iglésias i Freixas
38 La Cinta Ramon
Recarens i Illa
39 Joan Petit Miquel
Iglésias i Freixas
40 Pere Dalmàs Pere
Dalmàs i Planas
41 Ramon can Perepons Miquel
Rosés i Massaneda
42 Pepet Matalàs Raimunda
Lladó i Ferrer
42 A. “
43 Alfonso Joan
Buxó i Xirau
44 Carme can Pere castanya Manuel
i Mª Teresa Caralt
45 Manlleu ......
de Joan Villacrosa
46 Sant Pare Josep
Iglésias i Costa
47 Pep Frigola
48 Sant Segimon Francesc
Pidemunt i Bruguera
49 Joanica Mº.
Fontbona i Buxaus
50 Ramon can Buxaus Xich
51 Feba Ramon
Mataró i Masmiquel
52 Quadra Joan
Buxó i Xirau
53 Niu can Xicu Ramon
Recarens i Massaguer
54 Barraca Ramon
Pagès i Clos
55 Sagalés Domènec
Pinto i Freixas
56 Mingo “
57 Maria del Rotés Àngela
i Teresa Costa
58 Baló Carme
Serra i Callicó
59 Jaume Rovira Maria
Mota i Clopés
60 Francisco Lluís
Vidal i Berenguer
61 Xinxu
62 Cucut Antoni
Vilarnau i Ferrés
63 Nasia cal Tap Ignàsia
Dalmau i Nadal
64 Vda. Gepa del Castell Dolors
Pla i Costa
65 Mariano Sautó
66 Vda. Prat Maria
Costa i Ciurana
67 Mateu cal Tap Francesc
Pidemunt i Bruguera
68 Bonfill Francesc
Bancells i Funoyet
69 Mateu cal Tap Francesc
Pidemunt i Bruguera
70 Francesc
Bancells i Funoyet
71
72 Pepet del Regàs Josep
Illa i Talleda
73 Josep Iglésias
i Fortet
74 Jaume Brugada Maria Planas i Tarrés
75 Josep Iglésias
i Fortet
76 Ermità Maria
Planas i Tarrés
77 Xaluch Ramon
Riera i Soler
77 A. Roseta Gepa Rosa
Riumalló i Cornet
78 Planica Teresa
Costa i Salvà
79 Panjarella Joan
Dalmau i Oller
80 Peret del Telèfono Maria
Planas i Tarrés
81 Bicicletes Joan
Torrent i Piqué
82 Joan del Vinyets “
83 Reus Joan
Reus i Masferrer
84 Transformador de Gualba Energia
Electrica de Gualba
85 i 87 Solars Francesc
Bancells i Funoyet
86 i 88 La Peixatera Quirze
Rabat i Bergit
90 i 92 Taller Rodon “
89 i 91 Magatzem Planas Josep
Planas i Tarrés
93 Transformador Energia
Electrica de Catalunya
94 Cotxe Fúnefre Hospital
d’Arbúcies
95 Solar Queralt Francesc
Queralt i Roca
96 Rabat Quirze
Rabat i Bergit
97 i 99 Solars Reus Joan
Reus i Masferrer
98 Joanito Quirze
Rabat i Bergit
100 Font d’en Rabat “
101 Solars Sr. Peret Francesc Peret i Dalmau
CARRER DE MAÚS
1 Gresa Maria
Fuster i Planas
2 Vda. Carlet Petit Joaquima
Rodó i Codina
3 Joan de ca l’Ocell Joaquim
Guardia i Puig
4 Alimany Maria
Bergit i Caralt
5 Oreya Joaquim
Guardia i Puig
6 Vda. Cinto dels Mànechs Carme
Adrobau i Dalmau
7 Nan Vilara Teresa
Ninou i Aluart
8 Polla Esteve
Pascual i Subirà
9 Joan Pascual
10 Garolera Josep
Garolera i Clopés
11 Ney Joan
Molist i Masferrer
12 Fill d’en Met de cal Ros Jaume
Enrich i Albó
13 Met cal Ros Jaume
Enrich i Gelpí
14 Pep can Callís Josep
Puigví i Cortina
15 Pep Mosoll
16 Riera Ricart (Bata) Simon
Pagès i Clos
17 Pere can Riera Rosa
18 Isidre Rourell Isidre
Llopart i Mas
CARRER DEL PONT
1 1º Pis Torres 2ª Lluís Maria
Vidal i torres
2 Ac. Del Nª 1 de la Pl. Constitució
3 Nich i Sra. Mª de Fogueras i F. Cornet
4 Cal Coix Maria
Osas i Llobet
5 Fiscorn i Maria Reus Maria
Reus i Masferrer
6 Remonet can Gaspar Ramon
Tarradelles i Duran
7 Pons Enriqueta
Matas i Torrellas
8 La Fàbrica Josepa
Viñas i Ferrer
9 Carnisser Delfí
Masferrer i Sauri
10 Matadero Municipal Ajuntament
CARRER CAMPRODON
1 La Siseta + La Rellotgera Narcisa
Pla i Serra
2 Quim Mª
Maritorena i Escartí
3-5-7 Pisos d’en Giral Josep Torres i jas
4 i 6 Taverna Nova Pere Ballús i Camps
8 Clopés Jaume
Clopés i Sureda
9 Nill Conçol
Comas i Roca
10 Conxita can Bernadí Concepció
Rovira i Vilà
11 Canudas Joan
Cortès i Miralpeix
12 Quimeta Piconaire Joaquima
Guardia i Puig
13 Pintó Francesc
Hom i Puigderrajols
14 Fonda Torres Joaquim
Pons i Frigola
15 Casino Maria
Vidal i Torres
16 Pepet Fuster Joaquim
Pons i Frigola
17 Família Vilà Carme
Pascual i Vilà
18 Montaner Josep
Montaner i Pagès
19 Garaig Autos Grocs Joaquim
Pons i Frigola
20 Ribes + Vadó can Cinto Salvador
Llorens i Duran
21 Tarradellas Joaquim
Pons i Frigola
22 Caixa Pensions + Sajaloli
i Lluís cal Basté Caja
Pensiones para la Vegés
23 Bonal Mercè
Pascual i Riera
24 Marcelino i Rodon Mateu
Sansa i Riera
25 Pelut Francesc
Ferrer i Pascual
26 Canals Josepa
Ginesta i Pascual
27 Serras Hereus
de Camós i Bohils
28 Mollfulleda Josep
Mollfulleda i Godori
29 Homs Francesc
i Agustí Hom
30 Joya Joaquim
Godori i Fugarolas
31 Peret de la Fonda Pere
Ferrer i Pascual
32 Pepito del Centro Rector
d’Arbúcies
33 Lo Carlos – Carnissera Carles
Tallada i Cañé
34 Mateu Sansa –Joan del
Llorer – i Carreras Mateu
Sansa i Riera
35 Valero
36 Manescales Esteve
Xirau i Roger
37 Fonda Reus Ricard
Reus i Masferrer
38 Riells Pietat
i Montserrat Català
39 Basté Josep
Riera i Ferrer
40 Picardia Antònia
Vilà i Vilella
41 Calçó Teresa
Martí i Canals
42 Renegat Rita
Dalmau i Rufí
43 Viñas Pau
Viñas i Ferrer
44 Bamcells Francesc
Bancells i Funoyet
45 Darderes Mª
Maiborena i Ercastí
46 Grèvol Francesc
Grèvol i Torres
47 Sr. Graells Júlia
Tomàs i Matamala
48 Gil Ferré Mateu
Sansa i Riera
49 Gepa Músic Joaquim
Godori i Fugarolas
50 Antònia Reus Antònia
Reus i Ametller
51 Sucursal Fonda Reus Hereus
de Pau Pelegrí
52 Quirze cal Coix Quirze
Gudayol i Pagès
53 Hereu Ànima Maria
Planas i Tarrés
54 Magatzem Gudayol Quirze
Gudayol i Pagès
55 Mn- Lluís Joan
Garolera i Molist
56 Garaig Serras Quirze
Gudayol i Pagès
57 Xirau Flaquer Josep
Xirau i Giralt
58 i 60 Garaig Francesc
Cornet Teresa Martí i Canals
59 Sr. Bosch Francesc
Bosch i Costa
61 Pau d’Osor Josep
Roca i Costa
62 Magatzem Teresa
Martí i Canals
63 Mateu Ferrer Mateu
Pascual i Alsina
64 i 66 Josepet Serras Josep Planas i Tarrés
65 Vadó Ferré i Quim Basté Antoni
Pastells i Borrell
67 Sr. Dalmau i Sr. Garcia Lourdes
Granell i Milans
68 Queralt Francesc
Queralt i Roca
69 Marieta can Pons Josep
i Ramon Carbonell i Carós
70-72-74-76 Solars Reus Joan
Reus i Masferrer
71 Renegat Rita
Dalmau i Rufí
78 Sr. Peret Frrancesc
Peret i Dalmau
79 Canaleta Jaume
Canaleta i Juny
80-82-84 Central Aureli
Bou i Pujol
81 Fàbrica Baliu Manuel
Baliu i Cantí
83-85-87 Bàscula del Sr.
Peret Francesc Peret i Dalmau
86 Casal Republicà Joan
Ayats i Casas
88A. Pep
Parolé “
88 Cal Ayats “
89-91-93 Solars Reus Joan
Reus i Masferrer
90 Cassó Pere
Duran i Iglésias
90A. Magatzem Cassó “
90B Magatzem Reus Joan Reus i Masferrer
92 Maixems Pere
Duran i Iglésias
94 Quadra “
95-97 Magatzem Reus Joan
Reus i Masferrer
96-98-100-102-104-106
Solars Cassó Pere
Duran i Iglésias.
99 Accessori del carrer Sorrall
108-110-112-114
Solars Ayats Joan
Ayats i Casas
116-118 Magatzem Ayats “
120-122-124 Taller Ayats “
101-103 Garaig Reus Joan
Reus i Masferrer
TRAVESSIA CAMPRODON (avui carrer Dr. Ramon Pagès)
1 Tetiràs Francesc
Ferrer i Pascual
2-4 Accessori al carrer Camprodon
3-5-7 Solars Picardia Antònia Vilà i Vilella
6 Accessori al carrer Camprodon
8 Micaló Josepa
Roura i Payarols
9-11-13-15 Solars Jordi Joan
Buxó i Xirau
10 Franco
12 Magatzem Tallada Carles
Tallada i Cañé
14 La Yoya Rita
Cumaills i Masó
16 Jordia Joan
Buxó i Xirau
17-19-21 Solars Recadé Francesc
Bancells i Funoyet
CARRER DEL SORRALL
3 Girbau i Pepet cal Xic Manel
Garrofa i Soler
5 Comes Josepa
Pla i Vilà
6 Magatzem Pepet Josep
Torres i Jas
7 Pepet can Pau “
8 Lluís can Quirze Lluís
Vilà i Pagès
9 Xic Rascle Joaquim
Pascual i Guardia
10 Vda. Malcasat Francesc
Comas i Recarens
11 Tuta Carles
Garolera i Molist
12 Mas Francesc
Comas i Recarens
13 Liro Carles
Garolera i Molist
14 La Nou Francesc
Comas i Recarens
15 Pujol Josep
Pelegrí i Pagès
16 Francesc Hom i
Puigderrajols
17 Noia Xirau Josep
Xirau i Giralt
18 Japeta “
19 Clavetaire Manel
Tarradellas i Pagès
20 Pere cal Sac Joan
Oliva i Serra
21 Masgaig i Cadiraire
22 Noia Japeta Isidre
Llopart i Mas
23 Banitus Josep
Riera i Vilà
24 Noi can Illa de Joanet Amadeu
Casals i Saurina
25 Met Drapaire Josep
Riera i Vilà
26 Lluïsa Moreno
i Marin
27 Esquirol Josep
Riera i Vilà
28 Oller Manel
Tarradellas i Pagès
29 Manel Turró i Japet Renegat Joan
Pla i Puig
30 Miquel Dorca
31 Manel Congost Manel
Vilafort i Tarradellas
32 Vda. Titus Ana
Moragas i Clopés
33 Treseta Fraya Joan
Pujol i Riera
34 Manyana Joaquima
Garganta i Oller
35 Quim Juncà Joan
Pujol i Riera
36-38 Agutzil
i Sra. Maria Pietat Costa i
Ametller
37 Grau Carme
Rodriguez i Juny
39 Perich Sabina
Valls i Tortadès
40 Canari Joan
Pujol i Riera
41 La Galla Joan
Pla i Puig
42 Grèvol Maria
Caralt i Clos
43 Marexona Lluís
Iglésias i Fortet
44 Gori Josep
Ferrer i Comas
45 Jaume can Pere Rodó Francesc
Mundet
46 Francesc Jula Antònia
Buxó i Centrich
47 Manco Francesc
Mundet
48 Codinach Josep
Codinach i Colom
49 La Pagesa Dolors
Ninou i Costa
50 Ferrerina Carme
Roger i Domenech
51 Panjarella Lluís
Albó i Riera
52 Marsal Catalina
Tarradellas i Rossell
53 Mare de Didas
54 Serraller Antònia
Pascual i Roca
55 Noia Flaquera Hereus
de Joan Torres i Miarons
56-58 Matamala Joan
Torrent i Colobran
57 Maties
Baranguer i Soler
59 Mayoles Joan
Mayolas i Ferrer
60-62 Matamala Joan
Torrent i Colobran
61
63 Fray Hereus
de Rita Bergit i Noguera
64 Carrillo Lluís
Fortet i March
65 Gresa
66 Manel Establé Manel
Bonfill i Segura
67 Pep can Pautorrent
68 Joan ca la Laura
69 Masover de Placastell Joan
Fabregó i Pau
70 És del carrer de Vicens Bisch
71 Colomar Catalina
Riumalló i Coste
72 Noi Xargalló Hereus
de Rita Bergit i Noguera
73 Bernardí St. Gervasi Dolors
Aldrufeu i Salat
74 Baló Andreu
Serra i Callicó
75 Quim del Morer Joaquim
Bohils i Dalmau
76 Botifoll Enriqueta
Clos i Planas
77 Monich Fèlix
Turon i Pagès
78 Esteve del Molí Ramon
Borrell i Codina
79 Joan Bancells “
80 Pep can Xicugat Isidre
Noguera i Adrobau
81 Titaines Carme
Masmiquel i Arbreda
82 Marcelino Martí
Bohils i Dalmau
83 Martí fill d’en Quim del Morer Joaquim Bohils i dalmau
84 Pascual Josep
Font i Masó
85 Maria Gepa Maria
Caralt i Carné
86 Magatzem Antònia
Reus i Ametller
86A. Magatzem Mateu
Sansa i Riera
87 Lluís ca la Secretària Lluís
Domènech i Bou
88 Vda. d’en Jula Margarida
Bosch i Enrich
89 Sord Miquel
Roura i Iglésias
90 Teya Miquel
Pagès i Pujol
91 Anton cal Bort Jaume
Codina Argemí
92 Joan del Morer Joan
Bohils i Dalmau
93 Magatzem Crous Josep
Crous
94 La Tranquila Mª
Comas i Torres
95 Josep
Bellsolell i Roger
96 Ballanes Miquel
Riera i Carrera
97 Rajoler Josep
Viñas i Serra
98 Gabriel Mª
Comas i Torres
99 Peret Cabrer Antoni
Pastells i Borrell
100 Magatzem i Quadres Joan Reus i Masferrer
101-102 Poble Sech Federic Tort i Begès
103 al 106 Era d’en Quim
del Morer Joaquim Bohils i Dalmau
107 al 114 Horts d’en
Viloví Fèlix Turon i pagès
115 al 124 Horts d’en
Mundet Francesc Mundet
CARRER DE LA RIERA
1 Quevedo Víctor
Franch i Incògnito
2 Angaleta can Pautorrent Hereus
de Josep Lluís i Cadena
3 Gall Adjutori
Sastre i Turon
4 Sebastià Payola Mª
Caralt i Carné
5 Noi Farrerí Carme
Roger i Domènech
6 Beneta Joaquim
Ferrando i Agustí
7 Esteve Xombo Miquela
Roura i Peracaula
8-10 Quirze
Fortet i Torres
9 Ridaura Joaquim
Rosés i Ridaura
11 Pere can Jula Hereus
de Jacint Marceló i Janot
12 Monich Hereus
de Pere Prunell i Quintana
13 Tayeda Josep
Talleda i Mas
14 Maldeventre Esteve
Freixas i Ciuró
15 Climent Francesca
Llobet i Planas
16 La Mari Francesc
Pascual i Mas
17 Panarra Joan
Pascual i Carreras
18 Monfrare i Quim Sardà Joaquim
Soler i Tura
19 Malcasat Sabina
Valls i Tortadès
CARRER DE SANT ANTONI
1
Carme
Vellvehí i Costa
2 Maria Savera Maria
Ibó i Soler
3 Noi Marçal Catalina
Tarradellas i Rossell
4 Ollé Maria
Pla i Pagès
5 Corral Hereus
de Segimon Creus i Artiga
CARRER DE L’ESTENEDOR
1 El Roquer Carles
Garolera i Molist
2 Molí del Roquer Delfí
Masferrer i Saurí
3 Delfin “
4 Rumana i altres “
5 Garaig Regàs Ramon
Regàs i Ferrer
6 Corral del Pintó Concepció
Fontbona i Masmiquel
7 Mau de les Cues Ramon
Regàs i Ferrer
8 Ernesto Dolors
Corominas i Rabat
9 Moliner Lluís Roure i Villaret
10 Fahina Antoni
Busquets i Solé
11-12 Payan Salvador
Codina i Rovira
13 Garaig Bodoy Joan
Bodoy i Serra
14 Bartomeu Carme
Corominas i Aymar
15 Viñets i altres Josep
Villaret i Albanell
16 Joan del Pujol Josep
Costa i Mollfulleda
16A. Manel Soca “
17 Cistaller Ramon
Valls
18 Angeleta del Centro Jaume
Closa i Ferrer
18A. Recarens Joan
Recarens i Funoyet
19 La Bruela Ramon
Borrell i Codina
20 Dolors Borda Catalina
Bosch i Pagès
21 Francisca ca la Gràcia Francesca
Corominas i Ferrer
22 Adelaida Adelaida
Corominas i Ferrer
23 Antiga Escola de nens Ajuntament
24 Moliner can Horta Josep
Riera i Ferrer
25 Trompet (Biel) Delfí
Masferrer i Sauri
26 Magatzem Pujol Josep
Pelegrí i Pagès
27 Ramon del Camp de l’Oliver Ramon
Bosch i Mas
28 Vda. Cornet Maria
Costa i Clos
29 Pineda Delfí
Masferrer i Sauri
30 Salvador Ridorsa Salvador
Ridorsa i Vilafort
31-32-33-34 Solars
Ragastell Delfí Masferrer i
Sauri
PLAÇA NOVA
1 Amadeo Matalàs Carles
Garolera i Molist
2 Xacris Hermínio
Pagès i Servitja
3-5 Torra Vives – Sidro
4 Viloví Fèlix
Turon i Pagès
6 Cistallera del Pa Josepa
Aluart i Vila
7 Vadoret Hereus
de Pau Pelegrí
8 Pintor Enric
Gisbert i Vidal
9 Pepito can Carlos Josep
Callís i Saleta
10 Lluís cal Tet Josepa
Aluart i Vila
11 Ramonet can Pau Ramon
Torres i Jas
12-13 Accés al n1 del carrer de Magnes
14 Corral d’en Siset Josep
Cuberta i Castañé
CARRER DE MAGNES
1 Ferragut Manel
Ferragut i Faró
2 Magatzem can Pau Ramo
Torres i Jas
3 Lluís can Puig i altres Lluís
Vendrell i Homs
4 Felissa Feliça
Basi i Mir
5 Aulet Jaume
Aulet i Serrahima
6 Pirotillo Martí
Pla i Serra
7 Batomeu Baldufa Hospital
d’Arbúcies
8-9 Germanes Carmelites “
10 La Sra. Carmen Josep
Pascual i Oliu
11 La Carolina Carolina
Gaoran i Tintoré
12 Sr. Geli Lluís
Vendrell i Homs
13 Enric Pujató Teresa
Martí i Canals
14 Fèlix can Quirze Xacris Josep
Corominas i Soler
CARRETERA DE SANT HILARI
1 Casa Siset Lacomba Josep
Cuberta i Castañé
2 Magatzem Puig Lluís
Vendrell i Homs
3 Pis Pelut Feliça
Basi i Mir
4 Garaig Aulet Jaume
Aulet i Serrahima
5 Solar Pirotillo Martí
Pla i Serra
6 Horta Germanes Carmelites Hospital
d’Arbúcies
7 Horta Pepet cal Xic Josep
Pascual i Oliu
8 Horta Sra. Carolina Carolina
Georan i tintoré
9 Sr. Geli Lluís
Vendrell i Homs
10 Horta Pujató Teresa
Martí i Canals
CARRER DE SANT HILARI
1 Gresa Josep
Serradell i Duran
2 Accés als nº. 1 i 3 del carrer de la Pietat
3 Mistus Salvador
Cantal i Pidemunt
4 Isidre de Pujals Isidre
Xifré i Castañé
5 Pau Parota Josep
Xirau i Giralt
6 Pau de la Bata Pau
Julià i Bota
7 Pep de cal Petit Dolors
Badenas i Solsona
8 Paitiví Salvador
Soler i Costa
9 Moliner Dolors
Badenas i Solsona
10 Rapan Assumpció
Pelegrí i Mas
11 Martorell
12 Funoyet Miquel
Batlle i Soms
13 Magatzem Calau Carles
Garolera i Molist
14 Janot Joan
Vallas i Rovira
15 Calau Nicolau
Orriols i Serrat
16 Magatzem Daniel Jaume
Illa i Carrera
17 Magatzem Savalls Modesta
Exposita
18 Daniel Daniel
Martí i Rifà
19 Vergés Pere
Vergés i Tura
20 Joan del Roquer Joan
masferrer i Alsina
21 Paucio Pietat
Pi i Cuminal
22 Torra d’en Cinto Jacinto
Planas i Tarrés
23 Ton Xesc Pere
Vergés i Tura
24 Bellsolell Josep
Bellsolell i Bages
CARRER DE LA PIETAT
1-3 Silvestre Salvador
Soler i Costa
2 Nostresenyor Mª
Oras i Llobet
4 Bayo “
5 Colegi de St. Lluís G. Patronat
de dita escola
6 La Vermella Daniel
Martí i Rifà
7 Pepet de Pujals
8 Francesc Xirau Daniel
Martí i Rifà
9 Calvet Carme
Mollfulleda i Pascual
10 Comerç Pol Daniel
Martí i Rifà
11 Nandu Mº.
Buch i Mas
12 Sr. Marianet Josep
Bellsolell i Roger
13 L’Amèlia “
14 Joan Carreter “
15 Mateu Moliner Mateu
Pujol i Canaleta
16 Mataveya Jaume
Masó i Msgrau
17 Savalls Francesc
Pagès i Oliu
18 Pep Daniel Josep
Fàbrega i Thos
19 Milda Francesc
Ferrer i Soler
20 Ambrós Salvador
Calvet i Riera
21 Moliner de Fogueras Ramon
Masferrer i Ginestet
21A. Palau Joaquima
Guardia i Puig
22 Gori Hortalà “
23 Rafel Pujató Joan
Puig i Jas
24 Drapaire Joan
Auledas i Pagès
25 Quim cal Escultor Joaquim
Guardia i Puig
25A. Vda. del Sr. Peret “
26 Calet dels Autos “
27 Batu Mª
Brugada i Pascual
28 Governador Josep
Pinto i Campeny
29 Noi Camps Joan
Cortina i Bofill
30 Marmota Josep
Tarrés i Mollfulleda
31 Serraller Lluís
Tarrés i Brugada
32 Bori Catalina
Xamaní i Pascual
33 Belluga Mª
Berenguer i Soler
34 Anton Xombo Antoni
Ridorsa i Vilafort
35 Dolors Lletres Ramon
Torres i Jas
36 Cuixa Emília
Viñas i Serra
37 Francisco Pinto Francesc
Pinto i Freixas
38 Tresquartos Esteve
Campeny i Castañé
39 Ventura Bonaventura
Ribas i Ginesta
40 Magatzem Xamfaina Joan
Cortina i Masaneda
41 Xamfaina Miquel
Iglésias i Freixas
42 Miu Joan
Cortina i Masaneda
43 Quadra del Xic Joaquim
Pascual i Guardia
44 Perich
45 Manel Gatet Gregori
Nadal i Palet
46 Noi cal Manco Andreu
Serra i Callicó
47 Lluís, fill d’en quim del Morer “
48 Martí del Morer Martí
Bohils i Dalmau
49 Cool de n’Orri Mª
Rovira i Torras
50 Gelpí “
51 Homenich Pere
Pagès i Clopés
52 Sibina Josep
Sibina i Tarrés
52A. Setmana Santa “
53 Mistus i M. Garrofa Manel
Garrofa i Soler
54 Magatzem Martí Martí
Bohils i Dalmau
Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada